A Debreceni Egyetem Családbarát Munkahely program elektronikus hírlevele

csaladbaratlogodemeklogo

Kedves Olvasó!

Újra jelentkezünk hírlevelünkkel.
Ismét pályázott és újra elnyerte a kormány által meghirdetett családbarát munkahely címet a Debreceni Egyetem. A 4 kategóriában meghirdetett díjra rekordmennyiségű pályázat érkezett,  háromszáznál több önkormányzat, közintézmény és más munkaadó jelentkezett, közülük választották ki a 39 nyertest. 2014. május 28-án az Emberi Erőforrások Minisztériuma Tükörtermében adták át a Debreceni Egyetem képviselőinek a Családbarát Munkahely díjat.

gicsalad

Szeretnénk folyamatosan tájékoztatni az egyetem dolgozóit az egyetemi családbarát munkahely program aktuális híreiről, amit kimondottan az otthon lévő, gyermeküket nevelő szülőknek szeretnénk minél szélesebb körben eljuttatni. Fontosnak tartjuk, hogy a munkahellyel való kapcsolattartás az otthon töltött időszak alatt is folyamatos legyen, ezért szeretnék figyelmébe ajánlani a 2014. évi novemberi hírlevelünket. Reméljük, programjainkkal felkeltettük az érdeklődését. Várjuk észrevételeit, javaslatait.

Üdvözlettel:
Prof. Dr. Gaál István         Berényi András
rektor helyettes                    központ vezető

Konzultációs lehetőségek:

Párkapcsolati konzultáció
Hétfő: 16.00-18.00

Gyermeknevelési konzultáció
Kedd: 11.00-12.00

A konzultációk helyszíne:
Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ (DEMEK)
4032 Debrecen, Poroszlay út 97.

A konzultációk ingyenesek, az anonimitást biztosítjuk.

Jelentkezés: a demek@unideb.hu e-mail címen.

Bővebb információ az 52/518-627-es telefonszámon 8 és 16 óra között Szabó Editnél a DEMEK munkatársánál.

Anyacsavar – Vissza a munkába… de hogyan? – csoportos tréning:

A Debreceni Egyetem, mint munkahely fontosnak tartja, hogy a munkahellyel való kapcsolattartás az otthon töltött időszak alatt is folyamatos legyen. Ezt a célt szem előtt tartva szervezzük meg a GYES-en, GYED-en lévő kismamáknak a csoportos tréninget.
A tréning időpontja: 2014. november 8. (szombat) 10:00-18:00 között.
Helyszíne: DEMEK központ (Poroszlay út 97.)
A tréninget vezeti: Paizs Dóra, megoldásközpontú coach
Párkapcsolati Szabadegyetem:
a Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ és a Három Királyfi, Három
Királylány Mozgalom közös szervezésében

Előadások:
1. Mi értelme a párkapcsolatnak? – Cél, értelem, spiritualitás a párkapcsolatban
Előadó: Püski Dániel, egyetemi lelkész
Időpont: 2014. november 5. (szerda) 16:00

2. Te mikor akarsz családot?
Előadó: Székely András, a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom vezetője
Időpont: 2014. november 12. (szerda) 16:00

3. Ki vagyok én? Kinek lát engem a…?
Előadó: Dányi Zoltán, mentálhigiénés szakember
Időpont: 2014. november 19. (szerda) 16:00

Az előadások helyszíne a Debreceni Egyetem Főépület, I. terme.

„Nekünk a család…” filmklub:

1.Holt költők társasága c. film, Előadó: Felföldi László, plébános
Időpont: 2014. november 4. (kedd) 17:30

2.Mindenható c. film, Előadó: Püski Dániel, egyetemi lelkész
Időpont: 2014. november 11. (kedd) 17:30

3.A család kicsi kincse, Előadó: Dr. Pető Csilla, pszichológus
Időpont: 2014. november 18. (kedd) 17:30

4.Gattaca, Előadó: Varga Éva, klinikai szakpszichológus
Időpont: 2014. november 25. (kedd) 17:30

Az előadások helyszíne a Debreceni Egyetem Főépület, Aud. Max. terme.

baba

Bababarát helyiség a Debreceni Egyetem főépületében

Ezúton szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárban bababarát területet alakítottak ki a könyvtár munkatársai, akik ezzel is szeretnék megkönnyíteni az egyetemen történő ügyintézést. Egy olyan helyiség került kialakításra, ahol a könyvtárba betérő fiatal édesanyák megszoptathatják és tisztába tehetik csecsemőjüket. Olyan feltételek vannak biztosítva számukra, amelyben a bölcsődés vagy óvodáskorú kistestvérrel érkezők is nyugodt körülményeket találnak. A testvérek számára foglalkoztató asztalkát állítottak föl, ahol meséskönyveket nézegethetnek, kifestőzhetnek, rajzolhatnak, vagy készségfejlesztő játékokkal köthetik le figyelmüket, amíg az édesanya a csecsemővel foglalkozik.

Link ajánló

Egyetemi hírlevél

Szeretnénk felhívni a figyelmet, néhány érdekes internetes oldalra, amely érdeklődésre tarthat számot. Várjuk a véleményét a cikkekkel kapcsolatban.

Szerkesztette: Szabó Edit
Elérhetőség: 4032 Debrecen, Poroszlay út 97.
Bővebb információt a 52/518-627-es telefonszámon lehet kérni 8 és 16 óra között.
E-mail: demek@unideb.hu
Honlap: www.lelkiero.unideb.hu