Újra művészeti képzés a BTK-n
Képzési kapcsolataik bővítésére, szakmai gyakorlatok lebonyolítására és különböző kulturális projektek megvalósítására kötött együttműködési megállapodást hétfőn a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara a MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központtal.
ÁJK-diplomával a kézben
Diplomaosztót tartott a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szombaton az intézmény Díszudvarán. Összesen 224 nappalis és levelezős végzős vette át az ünnepségen az oklevelét.
Diplomaosztó a BTK-n
Alap-, mester- és tanárképzésben, valamint szakirányú továbbképzésben nappali és levelező tagozaton végzett hallgatók vehették át oklevelüket pénteken a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának diplomaosztóján. A Főépület Díszudvarán rendezett ünnepségén átadták a kar kitüntetéseit is.
Népegészségügyi szakembereket avattak
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának 199 végzőse kapta meg oklevelét a pénteken megtartott diplomaosztón. Többek között népegészségügyi ellenőrök, gyógytornászok, dietetikusok, népegészségügyi, egészségügyi menedzserek tettek esküt a Díszudvaron rendezett ünnepségen.
Orvosdoktorokat avattak
Az általános orvos képzés végzősei tettek esküt pénteken a Debreceni Egyetemen. Magyar, illetve angol nyelven folytatott képzésüket befejezve, több mint százhúszan vették át oklevelüket az Általános Orvostudományi Kar ünnepélyes tanácsülésén.
Centenárium a debreceni sebészeten
Hamarosan a 21. század csúcstechnológiáját, a robotsebészetet is alkalmazhatják a Debreceni Egyetem Sebészeti Klinikáján. Az ország egyik legnagyobb és legjelentősebb sebészeti ellátóhelye tavaly ünnepelte alapításának 100 éves évfordulóját. A járványhelyzet miatt azonban csak most rendezték meg a centenáriumi ünnepséget, amelyen a tervezett eszközfejlesztésekről és szervezeti átalakításokról is szó esett.
A tanév utolsó Szenátusa
Magasabb vezetői pályázatokat rangsorolt, címek és kitüntetések adományozásáról szavazott, valamint döntött a kari struktúra módosításáról a Debreceni Egyetem Szenátusa. A testület júniusi ülésén határozott a karok következő tanévre vonatkozó képzési programjairól is.
Ismét volt mit ünnepelni
Egy év elteltével csütörtök este ismét összegyűltek a város-, az egyetem és a szakosztályok vezetői, edzői és sportolói, hogy közösen elevenítsék fel a DEAC újfent sikeres szezonját.
Nagyköveti látogatás
Oktatási, kutatási és innovációs együttműködési lehetőségekről egyeztetett Szilvássy Zoltán rektor és az Egyesült Arab Emírségek magyarországi nagykövete, Saud Alshamsi a Debreceni Egyetemen. A szerdai látogatáson szó volt egyebek mellett az intézményt körülvevő vállalati ökoszisztémáról, illetve az Arab Emírségek gazdaságfejlesztési törekvéseiről is.
A kultúra és a borok ünnepe Mádon
Zenéről, borokról, alkotásról, művészetről hallhattak előadásokat, láthattak kiállításokat az érdeklődők a Mádi Kör és a Mádi Bor Akadémia közös szervezésében megrendezett Jó éjszakát Mád elnevezésű rendezvényen. A résztvevők különféle előadókat, koncerteket is hallgathattak, és megkóstolhatták a vidék legfinomabb borait.